Riviera di Rimini - Cattolica

Cattolica je spolu s Rimini a Riccione nejznámějším a nejnavštěvovanějším střediskem italské Riviéry. Říká se jí také "královna Jadranu", jelikož se chlubí nádhernými plážemi, chráněmými před silnými větry i příbojem.

Cattolica je také známým modním centrem, je tu spousta butiků, ve kterých se dají nakoupit trendy kousky. Dalším významným místem je Piazza Primo Maggio, alias "Náměstí tancujících fontán", kde můžete každý letní večer zažít neopakovatelné představení. Cattolica je jednoduše rušným společenským centrem, kde najdete spoustu zajímavých obchodů, skvělých restaurací a klubů, kaváren a zmrzlinových salonů. Krásné pláže, pohodlné ubytování, výtečná kuchyně, čulý společenský život a také množství historických a kulturních památek - to je to, co přitahuje turisty celého světa.

Vaší pozornosti by určitě nemělo ujít podmořské akvárium, nabízející unikátní pohled na podmořský život. Toto akvárium je nejdůležitější na celém Jadranském pobřeží. Obsahuje 2,5 mil. l mořské vody a je domovem pro více než 3000 exemplárů 400 různých druhů. Je to jednoduše magické místo, kde se příroda projevuje v celé své kráse.