Rimini - největší italské plážové letovisko

Rimini je italské město v oblasti Emilia Romagna, hlavní město stejnojmenné provincie. Jde o největší přímořské letovisko Itálie a jedno z největších v Evropě. Spolu s několika dalšími městy ve svém okolí vytváří dlouhý pás městské krajiny. V centru samotného Rimini se nacházejí stavby jak z dob Římské říše, tak i z časů renesance.

Nedaleko od města se také nachází stát San Marino (cca 25 km), kam si můžete zajet na výlet, stojí to za to! Pláže jsou perfektně vybavené charakteristickými pruhovanými slunečníky a lehátky (za poplatek). Najdete zde i spoustu zábavy pro vaše dítka a samozřejmě i stánky s občerstvením, pizzerie, café bary apod.

Najdete zde cca 2000 ubytovacích zařízení různé úrovně, spoustu dobrých trattorií a pizzerií, nechybí pravá italská zmrzlina ve všech možných i nemožných příchutích, perfektně vybavená hřiště pro děti a přibližně 150 divokých diskoték - pro větší návštěvníky. Koupat se zde dá od června do konce září, průměrná teplota je 25°C, v horkých letních měsích je to samozřejmě víc a tomu odpovídá i velmi příjemná teplota moře.